Connect with us

MilujemeHokej.cz

Hattrick v prodloužení nebo vstřelený gól bez střely na bránu. Podívejte se na TOP 5 bizarních rekordů NHL

Hokej

Ilustrační foto: Wikimedia Commons Governor Tom Wolf from Harrisburg, PA

Použijte klávesy ← → (šipky) k procházení

4) Rekordní poslední gól

Nathan Horton byl v průběhu své krátké kariéry v NHL absolutním silákem. Kvůli vážnému zranění zad, které ukončilo jeho kariéru, je však více zapamatován svým dlouhodobým kontraktem na listině zraněných hráčů, než za svou neuvěřitelnou hru, která vedla k více než 200 gólům a více než 400 bodům během devíti krátkých sezón.

Kromě Stanley Cupu, který získal v roce 2011 s Bostonem, má Horton několik rekordů, které pravděpodobně nikdy nebudou překonány – i když se k nim z dobrých důvodů nehlásí.

Horton a Columbus Blue Jackets hráli 10. března 2014 proti Dallasu Stars a Horton vstřelil gól na 1:0. Asi o 4 minuty později Rich Peverley ze Stars zkolaboval na střídačce kvůli nepravidelnému srdečnímu tepu.

Hráči, personál i fanoušci byli samozřejmě otřeseni – a nikdo nechtěl hrát, když nebyl znám Peverleyho zdravotní stav, takže bylo rozhodnuto dohrát zápas později. Zápas byl přesunut na 9. dubna 2014 s tím, že se bude hrát celých 60 minut, ale Horton si svůj gól nechá a Columbus udrží vedení 1:0.

Jenže 8. dubna 2014 – den před přeloženým zápasem – Horton opustil zápas proti Phoenixu po odehrání pouhých pěti minut. Z tohoto zranění se vyklubalo zranění zad, které ukončilo jeho kariéru. To znamená, že 8. dubna byl Hortonův poslední zápas v NHL.

Vzhledem k tomu, že Horton už v NHL neodehrál žádný zápas, ale v rámci náhradního utkání 9. dubna 2014 si připsal gól, vytvořil několik unikátních rekordů. Horton vlastně vstřelil gól, aniž by vystřelil na bránu. Horton je také držitelem několika samostatných rekordů: je jediným hráčem, který skóroval v zápase, v němž nehrál, a jediným hráčem, který skóroval v zápase po svém posledním utkání v NHL.