Connect with us

MilujemeHokej.cz

Hattrick v prodloužení nebo vstřelený gól bez střely na bránu. Podívejte se na TOP 5 bizarních rekordů NHL

Hokej

Ilustrační foto: Wikimedia Commons Governor Tom Wolf from Harrisburg, PA

Použijte klávesy ← → (šipky) k procházení

3) Hattrick v prodloužení

Když se řekne gól v prodloužení, pravděpodobně se vám vybaví hromadné veselí nebo hluboké zklamání z vědomí, že jedním zásahem váš tým buď vyhrál, nebo prohrál daný zápas. Ne nadarmo se mu říká prodloužení s náhlou smrtí.

Ještě v roce 1934 žádné prodloužení s náhlou smrtí neexistovalo. Prodloužení se hrálo celých 10 minut bez ohledu na to, kolik gólů padlo. Takže 16. ledna 1934 se Ken Doraty z týmu Toronto Maple Leaf zapsal do historie, když v prodloužení 10 minut proti Ottawě Senators vstřelil hattrick, což znamenalo, že Leafs vyhráli 7:4 v prodloužení.

Při současných pravidlech prodloužení to znamená, že Doratyho rekord už nikdy nebude překonán.